21 zasad dobrego wesela

21 zasad dobrego wesela

Czyli:

O czym nie zapomnieć na weselu i jak je uatrakcyjnić.

 1. Przywitanie Młodej Pary – najlepiej gdy robią to rodzice, często jednak wyręcza ich obsługa, która bez stresu i elegancko chlebem i solą wita nowożeńców.
 2. Wizytówki na stole pomagają szybko rozmieścić gości – wymaga to wcześniejszej pracy, przemyśleń jednak oszczędza czas i stres podczas wesela.
 3. Ilość miejsc dla wszystkich gości i obsługi. Szukanie wolnego miejsca dla kierowcy, o którym zapomnieliśmy na weselu jest niegrzeczne.
 4. Menu dobrane do gustów Młodej Pary i gości, np menu wegetariańskie, dla dzieci regionalne itp.
 5. Tort i ciasta – wcześniej dobrze jest je spróbować, często zdarza się, że są niedobre i później wyrzucane.
 6. Zadbać o dobrą kawę. Dużo ludzi lubi do tortu/ciasta kawę. Nie ma nic gorszego niż tzw. lura.
 7. Nocleg dla gości przyjezdnych. Koniecznie zobaczyć pokoje, parking. Zdarza się, że nocleg wypada wykupić także dla fotografa bądź zespołu.
 8. Zadbać o transport gości na weselu i ich odwóz po weselu. Przygotowanym należy być (ze względu na alkohol) na inną/większą ilość przy odwozie.
 9. Alkohol, wina i piwo – nie kupować najtańszych, zadbać o różnorodność.
 10. Zespół lub DJ a może jedno i drugie na przemian, decyzja raczej indywidualna.
 11. Fotograf – warto zrobić sobie zdjęcie z każdą zaproszoną osobą, parą, rodziną bądź w innych kombinacjach.
 12. Wideorejestracja – film może być bardzo ciekawy, wzbogacony o wywiady, specjalne życzenia, śmieszne klipy.
 13. Dodatkowe atrakcje: barman, fotobudka, animator dla dzieci.
 14. Dodatki takie jak księga wpisów dla gości bądź drzewo z wpisami, etykiety na wódkę, cukierki na przywitanie bądź ciastka z wróżbą.
 15. Podziękowania dla rodziców, świadków i inne. Kiedyś robiono, szczególnie w salach straży podziękowanie nawet dla obsługi kuchni i kelnerek/kelnerów. Miłe to gesty i zupełnie nic nie kosztują.
 16. Zaangażowanie na swoim weselu orkiestry, fotografa czy kamerzysty na pewno poprzedzone jest wyborem a zatem podczas wesela należy im zaufać i dać im robić swoje, nie rozkazywać a ewentualnie prosić. W innym wypadku efekt może być wręcz odwrotny a atmosfera zrobi się niemiła. Wniosek taki, iż wszystko co zamawiamy dobrze jest dokładnie sprawdzić przed weselem a nie mieć pretensje podczas wesela.
 17. Nie zmuszać na siłę gości do zabawy.
 18. Nie opuszczać na długo swojego wesela. Czasami Młoda Para jedzie na plener i nie ma ich 4 godziny – jest to niemile widziane przez gości. Warto przemyśleć plener w innym dniu i problem znika. Zawsze można w trakcie wesela zrobić tylko kilka zdjęć w przerwach.
 19. Należy liczyć się z tym, że jeżeli nasi goście coś zniszczą na weselu np krzesło, talerz itp przyjdzie nam za nie zapłacić.
 20. Przed weselem należy się dobrze wyspać aby podczas jego trwania być naturalnie uśmiechniętym aż do końca
 21. Powstałe konflikty na weselu rozwiązywać pokojowo, nie kłócić się na własnym weselu.

Leave a Comment